horse

Jakie są koszty utrzymania konia?

Konie to dla wielu ludzi, zwłaszcza mieszkańców dużych miast, zwykłe zwierzęta gospodarskie, które spotkać można na obszarach wiejskich. Jednakże wzrasta liczba miłośników tych zwierząt, dla których to nie tylko pasja, ale także synonim miłości, przyjaźni i niewyobrażalnego wdzięku i uroku.
Po mimo dużej liczby szkółek oferujących profesjonalną naukę jazdy na koniu, marzeniem każdego „koniarza” jest posiadanie własnego konia. Nie każdy może sobie jednak na to pozwolić. Przyczyn jest wiele, poczynając od sytuacji finansowej przyszłego właściciela, po brak miejsca do jego trzymania.
Koń jest zwierzęciem dość kosztownym w utrzymaniu, potrzebuje własnego boksu i miejsca o dużej powierzchni do bezpiecznego wypasu. Ważne jest dostarczanie odpowiedniej paszy i witamin, które zapewnią zdrowie, witalność i ładny wygląd naszemu zwierzęciu. Nie wolno zapominać o przyjemnościach: marchewce, jabłkach, suchym chlebku, czy tzw. lizawce solnej. Dostarczają one zwierzęciu cennych minerałów, których koń nie potrafi sobie sam wytworzyć, a z drugiej strony są dla nich przepysznym smakołykiem. Przydadzą się także akcesoria do pielęgnacji konia. W sprzedaży dostępna jest szeroka gama szczotek do sierści z miękkim i twardym włosiem, szczotki do grzywy i ogona. Potrzebne będą także zgrzebło, kopystka, smar nawilżający do puszki kopytowej i dziegieć do strzałęk. Przyda się także spray, który w szczególności w upalne dni, ustrzeże zwierzę przed natrętnymi owadami.
Niezbędny jest również numer do sprawdzonego i zaufanego kowala i weterynarza. Trzeba jednak sobie zdać sprawę z tego, że każda choroba naszego pupila może nas sporo kosztować i dość mocno nadwyrężyć domowy budżet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *